Kuidas valida päikeseprillid jooksmiseks?

Päikeseprillid peaksid pakkuma kvaliteetset kaitset UV-kiirguse ja pimestava peegelduse eest ning tagama võimalikult selge vaatevälja.

Õues trenni tegemisel on tähtis kaitsta silmi kahjuliku UV-kiirguse eest. Vaata, kuidas valida päikeseprillid jooksutrenniks.

Leia mugav mudel

Jooksmiseks sobivad päikeseprillid peaksid olema lisaks kvaliteetsele UV-kaitsele kerged ja mugavad. Ideaalis ei tohiks jooksmiseks valitud päikeseprillid end trenni või võistluse ajal üldse meelde tuletada, et võiksid täielikult eesmärgile pühenduda.

Ümber pea kumerduvad päikeseprillid või kukla tagant kummiga kinnitatavad mudelid sobivad suurepäraselt jooksutrenni. Need kaitsevad silmi nii UV-kiirguse kui ka tuule ja tolmu eest.

Fookus kergetel materjalidel

Jooksuprillid võiksid olla kergest materjalist raamiga. Suur osa sportimiseks sobivaid päikeseprille ongi plastist ja nailonist raamiga.

Silikoonist või kummist ninatoed ja sangaotsad aitavad tagada, et päikeseprillid püsiksid võimalikult hästi ees ega hakkaks libisema ka siis, kui joostes higistad.

Erinevat tooni ja polariseeritud päikeseprillid

Jooksjad eelistavad kõige sagedamini halli või pruuni tooni klaasidega päikeseprille, mis sobivad ereda päikesega kandmiseks. Kui jooksed enamasti mahedamas valguses, näiteks varahommikul, õhtul või metsa varjus, sobivad hästi ka kollase klaasiga päikeseprillid.

Kalastajate ja veespordi sõprade lemmikud, polariseeritud päikeseprillid, sobivad hästi ka jooksjatele, kuna aitavad blokeerida pimestavat peegeldust erinevatelt tasapindadelt, näiteks maanteelt ja asfaldilt.